Rapsolja Chili & vitlök 0,25L – 6 st
Kallpressad rapsolja med Chili & vitlök är en premiumolja med smakrik karaktär som ingår i Gunnarshögs gårds sortiment som är speciellt framtagen för gårdsbutik och delikatessbutik.
En kallpressad rapsolja med smak av både chili och vitlök som ger spännande hetta i såväl varma som kalla
rätter.
Kallpressad rapsolja med Chili & Vitlök som passar utmärkt till asiatiskt, taco och skaldjur.
Tänk wok, heta räkor, tapas, salsa och dipp.
Kallpressad rapsolja är rik på omättade fettsyror och är en källa till vitamin E, vilket gör den till ett hälsosamt alternativ till andra matoljor.
Den kallpressade rapsoljan chili vitlök från Gunnarshögs Gård är en produkt av hög kvalitet som är tillverkad med omsorg och uppmärksamhet på detaljer.
Den vackra tjockbottnade flaskan har ett vackert mönster inspirerat från rapsens alla delar.
Bäst före | 2024-06-28 |
---|---|
EAN | 7394482010200 |
Artikelnummer | 047022-1 |
Höjd | 18cm |
Bredd | 6,5cm |
Djup | 6,5cm |
Tillverkningsland | Sverige |
Ekologisk | Nej |
Fairtrade | Nej |
Glutenfri | Ja |
Sockerfri | Ja |
Mjölkfri | Ja |
Laktosfri | Ja |
Ingredienser | Kallpressad rapsolja, chili, vitlök. |
Näringsdeklaration per 100g | Energi 3700kJ/884kcal, Fett100g varav mättat fett 8g enkelomättat fett 62g fleromättat fett 30g, Kolhydrater 0g, Protein 0g, Salt 0g. |
Förvaras | Mörkt och svalt |
Producent | Gunnarshögs Gård |
Storlek / Mängd | 250ml x 6st |
Write Your Own Review
Vi hittade andra produkter du kanske gillar!